Haakon

Temný pán z Železného Helmu. Haakon, známý také jako Temný pán Haakon, byl stvořen Naarem k dobytí Magnamundu. Původně byl pánem Aarnaku, ale před svou smrtí z rukou Osamělého vlka se stal Arcilordem Temných zemí. Haakon má ošklivý pohřební hlas a tvář mladého lidského muže s dlouhými hubenými prsty. Jeho tvář skrývá černočerná přilba s rudě zářícími štěrbinami pro oči. Jeho tělo je velmi svalnaté a přes průsvitnou kůži jsou mu vidět střeva a cévy. Je mistrem v používání nadziranské magie během boje. Jeho znakem je vrčící vordak.

Haakon byl jedním z dvaceti Temných pánů Helgedadu, co se objevili na Magnamundu v třetím miléniu po stvoření Měsíčního kamene, aby pro Naara dobyli planetu. Ostatní Temné pány považoval za silné protivníky; Kraagenskûl z Helgedadu a Dakushna z Kagorstu byli velmi soutěživí. Kraagenskûl používal čarovný meč Helshezag nebo Černý meč, Dakushna vlastnil [Kámen zkázy z Darke](kamen-zkazy-z-darke, nejmocnější ze všech Kamenů zkázy. Byl zasazen ve stříbrné rukojeti a říkalo se mu Nyrasovo žezlo. V té době byli ostatními Temnými pány viděni jako nejslabší Gnaag z Mozgoaru a Nhorg z Gourizagy.

Tažení nakonec dotlačilo Haakona proti Slutarovi, který převzal kontrolu nad Kaagem po smrtích Zagarny a Haakona. Jeho Nadziranové byli prakticky nejmocnější v celých Temných zemích a on osobně byl impozantním bojovníkem. Haakon z Aarnaku byl fyzicky nejsilnějším z Temných pánů a nepostrádal ani zdroje. Válka mezi Slutarem a Haakonem vyvrcholile poté, co donutili ostatních 16 Temných pánů vzdát svoje ambice na nahrazení Zagarny.

Haakon unesl Osamělého vlka, aby v šíleném spěchu udělal dojem na ostatní Temné pány. Slutar to oplatil pokusem unést Qinefer, ale selhal. Pak Slutar pomohl Osamělému vlku utéct z Helgedadu použitím Caraga, Vonotarova giaka. Osvobodil Osamělého vlka zrovna v den, kdy ho chtěl Haakon popravit, protože se bál, že to způsobí, že ostatní Temní páni budou všichni podporovat Haakona proti němu. Počítal taky s tím, že při útěku rytíře Kai bude Haakon vypadat neschopně. Haakon Slutara veřejně odhalil jako zrádce přinucením Caraga k výpovědi. Slutar tak v očích všech vypadal jako vyvrhel a vydláždil Haakonovi cestu k titulu Arcilorda.

Pád a smrt

Když vassagonský odpadlý šlechtic Barraka selhal v pokusu o oživení Temného pána Vashny v Maakengorgu a starý Zakhan Moudalla z Vassagonie pozval Sommerlund k uzavření mírové smlouvy, všiml si Haakon, že Osamělý vlk byl vybrán jako velvyslanec. Zcela nečekaně se osobně vydal do Vassagonie, aby se setkal s Kimahem, ambiciozním šlechticem, který se v zájmu vlastního vzestupu k moci chtěl k Temným pánům přidat. Na místě souhlasil s výměnou Osamělého vlka za nadziranskou zbraň - Orb smrti.

V momentě příjezdu delegace ze Sommerlundu starý Zakhan zemřel a Kimah převzal trůn. Měl Vlka zajmout a předat ho Haakonovi, jenže konvoj náhodou zaslechl jméno nového Zakhana a Vlka varoval. Mladý Kai lord uprchl, a přestože jeho doprovod byl následně popraven jako zrádci, Kimah zůstal s prázdnyma rukama.

V tomto momentě by se Haakon mohl vrátit do Temných zemí a potrestat Kimaha za jeho selhání, kdyby se nedověděl, že se ve Vassagonii našla Kniha Magnakai. V dychtivosti získat a zničit starý poklad Kai, vyhledal Haakon knihu a skončil u osobního setkání s Osamělým vlkem. Následující souboj byl brutální, ale skončil tím, že si Sommerswerd vybral už třetí obět mezi původními dvaceti Temnými pány. Když novinka o Haakonově smrti dorazila do Temných zemí, propukla opět občanská válka o titul Arcilorda.